iPhone 7’de Bluetooth Sorunları Can Sıkıyor

iPhone 7 modelini alan kişilerin kulaklık konusunda Apple tarafından piyasaya yeni sürülen kablosuz kulaklıkları tercih etmesi daha iyi bir deneyim sunacağını düşündürse de yapılan ilk denemelerde Bluetooth üzerinden bağlantı sorunların yaşanması ciddi sorunları başlattı. Konu ile ilgili yapılan açıklamalarda sadece iPhone 7 için değil iPhone 7 Plus modellerinde de benzer sıkıntıların olduğu ifade edilirken bu konuda şu ana kadar herhangi bir çözüm bulunabilmiş değil.

Sorun iOS 10’da Mı?

iOS 10 işletim sistemine sahip tüm cihazlarda Bluetooth konusunda sorunların yaşandığı ve bu cihazlardaki sorunların birbirini etkilediği belirtilirken şu anda kullanıcıların büyük bir bölümü Bluetooth hataları nedeniyle kablosuz kulaklık kullanamıyor. Üstelik bağlantı sorunları nedeniyle şu anda kullanıcıların herhangi bir şekilde Bluetooth özelliğini kullanabilmesi pek mümkün görünmüyor.

Bu durum iPhone 7 serisi için yapılan son anket ile birlikte ortaya çıktı. Yabancı forumlarda açılan anketlerde kullanıcıların iPhone 7’de yaşadığı sorunları tespit edilebilmesi adına farklı seçenekler sorulurken en çok Bluetooth konusunda cihazların hatalı olduğu ve kullanıcıların Bluetooth özelliklerden çok kolay bir şekilde yararlanamadığı görüldü.

Yaşanan bu sorunlar için şu ana kadar Apple tarafından herhangi bir açıklama yapılmamış olsa da önümüzdeki günlerde resmi bir açıklama ile konuyla ilgili bilgilendirmelerin yapılması bekleniyor.

Add Comment

Required fields are marked *. Your email address will not be published.